case study
Wstęp:

Od lat bazujemy na sprawdzonym i stale doskonalonym przez nas procesie organizacji, testowania i wdrażania projektów a przede wszystkim na wysoce spersonalizowanym i nastawionym na specyfikę danego rynku, badaniu konkurencji.
Bazując na naszym doświadczeniu w 2011 roku firmy Euforia Media i Jaaz powierzyły nam przygotowanie projektu portalu biznesowo-plotkarskiego wideoportal.pl

Charakterystyka klienta:

Wideoportal.pl jest codziennym serwisem internetowym powstałym w 2008 roku. Poświęcony został kontrowersjom dotyczącym znanych osób oraz tym, którzy do miana znanych osób aspirują. Serwis składa się z własnej produkcji - krótkich materiałów wideo oraz plików multimedialnych krążących w internecie. Do klipów dodawane są cięte, tekstowe komentarze.
Opis działań:

Bazując na najlepszych przykładach stron amerykańskich i wykorzystując wlasne doświadczenia i pomysly zaprojektowaliśmy nowoczesny layout nawiązujący do najnowszych światowych trendów.
W sposób widoczny i celowy odcieliśmy się od specyfiki graficzno-projektowej portali plotkarskich, wyznaczonej przez serwis pudelek.pl i później przez serwis plotek.pl Dzięki takiemu działaniu mogliśmy postawić podczas fazy projektowej na wyznaczaniu własnych trendów, jednocześnie korzystając z najlepszych wzorców architektury informacji.
Dzięki zmianie kolorystyki i powiększeniu objętości strony, serwis stał się bardziej przejrzysty i czytelny. Zostały też dodane nowe funkcjonalności: „Hot News” i „Exclusive”. Wprowadzono rozwiązania technologiczne umożliwiające łatwiejsze poruszania się po stronie i przyjęcie znacznie większej ilości odwiedzin. Według badań sondażowych przeprowadzonych przez portal, zmiany przyczyniły się do dalszego rozwoju wideoportalu jak i zwiększenia godzinowych, unikatowych odwiedzin strony.

wideoportal

www.wideoportal.pl